Великобурлуцька районна рада
Харківської області

Звернення голови Великобурлуцької районної ради, сільських, селищних голів Великобурлуцького району Харківської області до Міністра охорони здоров’я України

Переглядів: 1172
Звернення
голови Великобурлуцької районної ради, сільських, селищних голів Великобурлуцького району Харківської області до Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької  щодо запровадження перехідного періоду для  переведення закладів охорони здоров’я вторинної ланки в сільській місцевості на роботу на нових умовах
 
Шановна Зоряно !
     На виконання вимог медичної реформи у Великобурлуцькому районі здійснено  реорганізацію закладів охорони здоров’я. Два комунальні заклади охорони здоров’я  реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства: Комунальне некомерційне підприємство  Великобурлуцької районної ради  Харківської  області «Великобурлуцький Центр первинної  медико-санітарної допомоги» та Комунальне некомерційне підприємство «Великобурлуцька центральна районна лікарня» Великобурлуцької районної ради Харківської області.
    Комунальні некомерційні підприємства  працюють у приміщеннях, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, мають задовільну діагностично-лікувальну базу. Відповідно до затверджених районною радою Програми розвитку та підтримки  Комунального некомерційного підприємства  Великобурлуцької районної ради  Харківської  області «Великобурлуцький Центр первинної  медико-санітарної допомоги» та вдосконалення медичної допомоги первинного рівня на 2020 рік та Програми розвитку  Комунального некомерційного підприємства «Великобурлуцька центральна районна лікарня» та вдосконалення медичної допомоги вторинного рівня на 2017-2020 роки вживаються заходи по зміцненню матеріально-технічної бази підприємств.
    Програми фінансуються за рахунок коштів районного бюджету та субвенцій сільських, селищних рад.
Багатопрофільну вторинну амбулаторну та стаціонарну допомогу населенню надає КНП «Великобурлуцька ЦРЛ», яке має поліклінічне відділення та стаціонар з хірургічним, терапевтичним, дитячим, неврологічним відділеннями, які задовольняють потреби сільського населення району, більшість якого становлять соціально незахищені верстви  та люди похилого віку. Цих людей, особливо враховуючи повну відсутність доріг до інших лікарень за межами району, ні в якому разі не можна залишити без вторинної медичної допомоги  в районі.
  Враховуючи вимоги НСЗУ, надалі медичне обслуговування населення району можна буде здійснювати за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».
Але, на даний час КНП «Великобурлуцька ЦРЛ» не в повній мірі забезпечене необхідним персоналом для надання послуг за вище зазначеною програмою медичних гарантій і до 28 лютого 2020 року не в змозі забезпечити виконання всіх вимог НСЗУ. Тому необхідно запровадити перехідний період до 01 січня 2021 року, протягом якого окремі лікарі зможуть пройти перепідготовку, підвищити свою кваліфікацію відповідно до вимог щодо спеціалізації та кількості фахівців. Після цього можна буде укласти договір про медичне обслуговування населення у повній відповідності до вимог, викладених в оголошенні про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо  надання медичних послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Вважаємо, що в перехідний період фінансування підприємства має здійснюватися на рівні 2018 року.
  Беручи до уваги значимість викладеної проблеми, з метою зняття соціальної напруги в прикордонному районі сільські, селищні голови Великобуруцького району Харківської області на вимогу жителів всіх територіальних громад, просять запровадити перехідний періоду для переведення закладів охорони здоров’я на роботу на нових умовах. За цей час надавачі медичних послуг зобов’язуються забезпечити необхідну кількість та кваліфікацію фахівців, зміцнити матеріальну базу та відповідати всім іншим умовам надання відповідних медичних послуг.
 
 
Голова Великобурлуцької районної ради
Харківської області                                                               Олександра Жиліна
 
Великобурлуцький селищний голова                                    Віктор Терещенко
 
Секретар Приколотнянської селищної ради                            Ірина Федоркова
 
Андріївський сільський голова                                               Микола Шевченко
 
Вільхуватський сільський голова                                      Володимир Катасонов
 
Гнилицький сільський голова                                                        Григорій Бабак
 
Григорівський сільський голова                                           Андрій Чернявський
 
Катеринівський сільський голова                                                    Сергій Бахмет
 
Малобурлуцький сільський голова                                      Сергій Рубіжанський
 
Міловський сільський голова                                                  Микола Ковиршин
 
Новоолександрівський сільський голова                                    Наталя Маренич
 
Секретар Підсереднянської сільської ради                          Антоніна Поспєлова
 
Рубленський сільський голова                                                     Надія Плясецька
 
Федорівський сільський голова                                                       Сергій Сисоєв 
 
Хатнянський сільський голова                                     Володимир Бреславський
 
Червонохвильський сільський голова                                                  Іван Лошак
 
Чорненський сільський голова                                                        Петро Корякін
 
Шипуватський сільський голова                                              Валентина Іванова 

« повернутися до списку новин